Automobilių priežiūra

Dažniausiai apie specialią automobilio priežiūrą prabylama tada, kai artėja žiema. Kartais prisimenama, jog automobilį reikia parengti ir pavasario sezonui, tačiau beveik niekada nekalbama apie tai, kad vasarą taip pat reikalinga transporto priemonių priežiūra.

Specialistai teigia, kad padangų pripūtimas ir kuro pripylimas į baką neturėtų būti pagrindiniai vairuotojų darbai vasarą. Šis metų laikas taip pat turi savo ypatumus, ir jie įgalina rūpintis automobiliu. Automobilių meistrai pataria vasarą dažniau atidaryti variklio antvožą ir patikrinti visų pildomų bakelių turinį. Ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas aušinimo skysčiui – variklio perkaitimas esant šiltam orui yra gana dažna problema.

Po pavasario patartina išplauti ne tik automobilio dugną, ant kurio gali būti likusios kelininkų druskos, bet ir variklio skyrių.

Vasaros sąlygos įgalina pakeisti ir oro filtrą – ypač tuose automobiliuose, kurie eksploatuojami dideliais transporto srautais pasižyminčiuose miestuose. Atskiros priežiūros reikalauja ir kondicionieriai – reikėtų patikrinti, ar juose nėra pasibaigęs skystis – freonas. Vasarą populiarios išvykos į gamtą. Deja, veržiantis prie ežero, upės ar į mišką, kartais pamirštama, kad važiuojama lengvuoju automobiliu, o ne visureigiu. Todėl į kelmus pramušti karteriai, grioviuose sulankstytos skardos ar pelkėje įklimpusi visa mašina tampa neatsiejama laisvalaikio vasarinio dalimi. Todėl tiek prieš iškylas į gamtą, tiek ir po jų patariama patikrinti pakabos būklę.

Be to, specialistai pataria po žiemos sezono pakeisti ir valytuvus. Skirtingai nuo žmogaus ir saulės, automobilis ir saulė nėra geriausi draugai. Tiesioginis saulės spindulių poveikis galimas tiek mašinos išorei, tiek ir vidaus įrangai. Servisų darbuotojai sako vasarą neretai taisantys mašinos prietaisų skydelio elektroniką, kurią sugadina saloną iki daugiau nei 50 laipsnių įkaitinanti saulė.

Adresas

Frenkelių g. 24, Šiauliai

Darbo laikas

I-V - 08:00 - 18:00
VI - 08:00 - 14:00

Registracija

+370 6085 2785